Vítejte na mém blogu!
Polibosti čtěte a komentujte, a, pokud se vám tu zalíbí, vracejte se!
Budu se snažit, aby tu bylo co nejvíc co nejkvalitnějších článků o tom, co mě zajímá (rubrika "slovní průjem"), o mých názorech na aktuální témata ("úvahy, eseje atd.."), moje vlastní tvorba ("Girsu") a čas od času možná také něco o tom, co prožívám ("ma vie").
Káždá návštěva a komentář je motivací k tomu, abych pokračovala a aby tenhle blog nepotkal stejný osud, jako ty před ním.

Díky, LostriS.

P.S.: Názory a připomínky, které si ráda přečtu mi můžete poslat i přes "Zpráva autorovi" vlevo v menu.

Proč si lidé píší deníky?

10. dubna 2010 v 11:35 | LostriS |  úvahy, eseje atd..
Ano, proč?

Je to proto, že si chtějí, až přijde ten správný čas, připomenout všechny špatné a dobré zážitky, přivonět k vylisované růži, umřít a odkázat to dětem? To možná taky, ale já si myslím (ach, jak je to uklidňující, říct "já", po tom neosobním "my", který po nás chtějí v dizertacích), že je to hlavně proto, že potřebují mít pocit (jak už jsem napsala) pocit, že jejich život za něco stojí, že má nějaký smysl a že bude možná někdy někoho zajímat. A to pokud možno dřív, než za pár set let, až budou jeho intimní deník zkoumat vědci z budoucnosti, pokoušejíce se rozluštit "písmo doby temna".


Pod vlivem povinné četby - Ignorance od Kundery - justifikuji tento argument příkladem (už se toho nikdy nezbavím, vidíte, jak škola deformuje) Odyssea. Tento chrabrý hrdina, soužen steskem po domově a zasažen nevysvětlitelným blednutím vzpomínek na něj, se vyrovnává se všemi strastmi, které ho cestou potkají, s kamennou tváří a pohledem Chucka Norrise, avšak když slyší fénického barda zpívat o jeho osudech, rozpláče se. Proč? Jak si mohl jen ve snu představit, že se jeho činy stanou slavnými a že je bude na královské slavnosti někdo připomínat? (A to si teprve představte, co by dělal, kdyby zjistil, že nás s tím mučí dodnes…) Dojat sám sebou, uvědomuje si, že to všechno neprošel nadarmo, a že kromě toho, že si ztupí ostří meče na krčních obratlích Pénelopiných nápadníků (obrazně řečeno), a stane se z něj "roi amnésique", otrávený neustálým omíláním toho, co propásl v náručí Kalypsó, stane se také hrdinou, jehož činy si budou lidé nějaký čas vypravovat. Ne, nežil nadarmo.
Většina z nás sice takové ambice nemá (pokud ano, běžte se léčit, po dvaceti letech pohřešování by vás stejně prohlásili za mrtvého), ale jen pro ten pocit...

Ano, lidé, pište deníky, pro sebe, pro své děti, a pro děti svých dětí - vždyť každá generace potřebuje svého hrdinu.

Tímto pro dnešek končím, mějte se hezky, mí neexistující čtenáři (pokud se pletu, komentujte).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 upiirek | Web | 16. června 2010 v 17:51 | Reagovat

já ti nevím, já je píšu protože mi pomáhá se z lecčeho vypsat a protože je fakt sranda si je pak s odstupem číst (teď se dívat na své třináctileté já, to je zážitek který díky smůchu hodně prodlouží život), a v těch horších chvílich ne sranda ale pochopení toho jak se člověk cítil dřív a jak se i nejhorší situace nakonec změní... pokaždý když začínám nový, přemýšlím proč ho píšu, a k tomuhle obvykle dojdu. No a samozřejmně mi blesklo hlavou, že v budoucnu až budu dávno mrtvá je třebas někdo zveřejní a budou slavný, ale tak to neberu vůbec jako to důležitý, spíš jde o to jak teď pomáhají mně...

2 upiirek | Web | 16. června 2010 v 17:57 | Reagovat

[1]:... a jdu si koupit pravidla pravopisu jak to po sobě čtu

3 lostris | E-mail | Web | 16. června 2010 v 20:38 | Reagovat

:D v té rychlosti si člověk hodně věcí neuvědomí.. ale máš pravdu, taky si je ráda po sobě čtu - a mám z toho takový zvláštní pocit.. :) ale spíš pozitivní než negativní..

4 upiirek | Web | 17. června 2010 v 10:08 | Reagovat

to jo, pocit je to rozhodně zvláštní =o) pozitivní, negativní, jakýkoliv, ale člověka to nenechá jen tak chladným... ale nevím, některý části, kde jsem se vypisovala ze zoufalství, bych nejradši vytrhla a vymazala, ale staly se, tak tam musí zůstat, a při čtení ten pocit jen připomínají... ovšem pořád převažujou ty části kdy se nad sebou prostě musím smát jak jsme byla blbá =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama