Vítejte na mém blogu!
Polibosti čtěte a komentujte, a, pokud se vám tu zalíbí, vracejte se!
Budu se snažit, aby tu bylo co nejvíc co nejkvalitnějších článků o tom, co mě zajímá (rubrika "slovní průjem"), o mých názorech na aktuální témata ("úvahy, eseje atd.."), moje vlastní tvorba ("Girsu") a čas od času možná také něco o tom, co prožívám ("ma vie").
Káždá návštěva a komentář je motivací k tomu, abych pokračovala a aby tenhle blog nepotkal stejný osud, jako ty před ním.

Díky, LostriS.

P.S.: Názory a připomínky, které si ráda přečtu mi můžete poslat i přes "Zpráva autorovi" vlevo v menu.

Úvod

15. dubna 2010 v 11:33 | LostriS |  Girsu
Tak mě napadlo, že bych možná měla napsat něco o tom, co vlastně v rubrice "Girsu" najdete.

Tak tedy: je to příběh o Sophii, holce z menšího francouzského města, která celý život žije jen s matkou ve zvláštním domě. Má ráda historii, starožitné věci, instrumentální hudbu, tanec, knihy a přírodu. Její matka Clea má v městečku pověst zachránkyně a dobré duše. Jednou, chvíli po Sophiiných sedmnáctých narozeninách, když zastaví na benzínové stanici, její matka záhadně zemře. Když se probírá matčiným pokojem, najde Sophie dopis, ve kterém se tvrdí, že je dítě jakéhosi krále z království na neznámého světa zvaném Girsu. Protože byla odmalička vychovávána s povědomím o něm, dlouho se nerozmýšlí a uvěří, že tomu tak doopravdy je. S tím se ale pojí mnoho nepříjemností: musí zachránit svůj svět, vyhnout se členům řádu Kefa, kteří se jí snaží zabít, a hlavně nějak se dostat na onu neznámou zemi. Záhy objeví, že umí létat a také najde Amulet Saema, který jí propůjčuje moc nad vzduchem a také možnost dostat na Girsu. Rozhodne se vydat do Paříže, kde, jak doufá, je Brána Vzduchu, čímž začíná její dlouhá cesta za záchranou své neznámé země.

Ještě to nění ani zdaleka dokončené a, i když mám rámcovou představu, řekla jsem si, že nebudu nic přesně plánovat - uvím co z toho vyjde. Takže i vy máte možnost její cestu ovlivnit.

Přeji příjemné čtení a doufám, že se vaše názory objeví v komentářích.

LostriS
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kiki | Web | 15. dubna 2010 v 11:51 | Reagovat

Krásný

2 lostris | Web | 15. dubna 2010 v 12:31 | Reagovat

díky.. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama