Vítejte na mém blogu!
Polibosti čtěte a komentujte, a, pokud se vám tu zalíbí, vracejte se!
Budu se snažit, aby tu bylo co nejvíc co nejkvalitnějších článků o tom, co mě zajímá (rubrika "slovní průjem"), o mých názorech na aktuální témata ("úvahy, eseje atd.."), moje vlastní tvorba ("Girsu") a čas od času možná také něco o tom, co prožívám ("ma vie").
Káždá návštěva a komentář je motivací k tomu, abych pokračovala a aby tenhle blog nepotkal stejný osud, jako ty před ním.

Díky, LostriS.

P.S.: Názory a připomínky, které si ráda přečtu mi můžete poslat i přes "Zpráva autorovi" vlevo v menu.

část 2, kapitola 3

2. června 2010 v 20:00 | LostriS |  Girsu
GIRSU
ČÁST 2
Třetí kapitola: Schody
                Teď scházely po točitých, poměrně prostorných schodech. Po každých sto schodech bylo jedno odpočívadlo.
"Kdy už tam budeme?" zajímala se Sophie, aby věděla, na co se má připravit.
"Co?" probrala se Fallan z hluboké letargie. Její světlo pomalu ztrácelo na intenzitě. Byla moc dlouho pod zemí.
"No, kdy tam budeme?" zopakovala Sophie otázku.
"Musíme minout 10 odpočívadel na cestě dolů, potom půjdeme chvíli rovně a pak pár schodů na povrch."
"Aha, díky," řekla Sophie a ponechala Fallan znovu jejím myšlenkám.
Potom, co sešly o oněch deset úrovní níž a prošly několika sály a chodbami, začala cesta opět stoupat a vyčerpaná Sophie přidala v naději, že už brzy vyjdou na sluneční světlo. Po téměř sedmihodinovém pobytu pod zemí (ale to byl jen její odhad, mohlo to být i mnohem více) už bytostně potřebovala čerstvý vzduch a volný prostor. Cestu plnou tajemných stínů a neviditelných hrozeb ji sice zpříjemňovala Fallan, ale i tak už byla apatická a zamlklá. Snažila se soutředit na něco jiného a nechala nohy, aby vysíleně pochodovaly vpřed samy.
Automaticky našlápla na další schod, ale žádný tam nebyl. Ztratila rovnováhu a upadla obličejem na zem. Chvíli tak ležela a vdechovala vůni trávy a země (potom jí do nosu vlezl mravenec, a tak se radši posadila a vyfoukla ho). O kousek dál poblikávala Fallan. Něco nebylo v pořádku. Sophie se zamračila a pak jí to došlo. Nebylo světlo, ale na obloze zářily hvězdy, a tak Sophie zvedla hlavu, aby se pokochala alespoň jejich chladnými odlesky. Nebyly ale na svých místech: třpytily se v úplně jiných seskupeních a obrazcích a Sophii to vyráželo dech. Instinktivně hledala Měsíc, ale nenašla nic, co by se mu alespoň vzdáleně podobalo. Hvězdný svit byl nicméně tak intenzivní, že si mohla prohlédnout svoje nejbižší okolí. Dva kroky od ní bylo něco jako obruba studny a ona si uvědomila, že je to cesta do podzemí, odkud právě vyšla. Kolem dokola byla jen plocha trávy, čas od času přerušená shlukem nízkých keřů, a o kousek dál rozeznala temnou hradbu stromů. Zdálo se, že bezprostřední nebezpečí nehrozí, a tak se zachumlala do kabátu, zavrtěla se, aby našla co nejpohodlnější polohu a rychle usnula tvrdým spánkem vysílených.
                Když se probudila, podle slunce odhadla, že je pozdní odpoledne. Šíkmé sluneční paprsky ji osprchovaly, mírný vánek prohraboval svěže zelenou trávu a šustil listím na keřích a stromech, v jejíchž větvích pohvizdovali neznámí ptáci. Sophie si stoupla, pokusila se alespoň trochu oprášit a uhladit oblečení, a poprvé se rozhlédla kolem. Byla na horním konci mýtinky, která se mírně svažovala a byla obklopená vysokými listnatými stromy. Kousek od ní pramenil z malé skalky potůček, který po několika metrech mizel v zemi. Fallan nikde v dohledu
nebyla a tak Sophie zvedla tašku a vydala se k němu. Opřená zády o kámen zkoumala, jestli je všechno v kabeli v pořádku. Když putovala podzemím, jeden z obložených chlebů vyklouzl z ubousku a umazal všechno ostatní. Truhlička byla celá od másla a na zadní straně měla přilepený list salátu, jinak se ale zdálo, že cestu přežila bez úhony. Ostatní věci na tom byly podobně, takže je Sophie otřela a uložila zpět. Napila se z poslední lahve, která už byla poloprázdná, něco snědla a osvěžila si obličej chladnou vodou z pramene. Doplnit lahve se však neodvážila přesto, že voda byla naprosto průzračná a bez zápachu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama